خیران زمینه‌ساز آزادی ۴۹ زندانی جرایم غیرعمد استان سمنان شدند

سمنان – ایرنا – مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد استان سمنان گفت: ۴۹ زندانی جرایم غیرعمد در استان از ابتدای امسال تاکنون با کمک خیران آزاد شدند.

سیدهادی نقیبی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بدهی ۴۷ زندانی جرائم غیرعمد استان سمنان بود که از مجموع این بدهی، بخشی مورد احسان قرار گرفت و بخشی با آورده زندانیان و همچنین کمک خیران تامین و به آزادی زندانیان منجر شد.

وی ادامه داد: از مجموع بدهی زندانیان جرایم غیرعمد، بخشی با احسان و گذشت، چشم‌پوشی شد و باقیمانده بدهی در حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با کمک خیران تامین و زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند.

وی اضافه کرد: از مجموع ۴۹ زندانی آزاد شده جرایم غیر عمد، ۲ نفر با ارایه مشاوره صلح و سازش از سوی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد استان سمنان بدون پرداخت بدهی مورد احسان و گذشت قرار گرفته و آزاد شدند.

نقیبی تصریح کرد: زندانیان جرایم غیرعمد از جمله افرادی هستند که به علت ناتوانی در پرداخت دیه حوادث رانندگی منجر به فوت یا جرح، ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه، چک‌های برگشتی غیرکلاهبرداری وحوادث کارگاهی، ناخواسته گرفتار زندان شده‌اند.

آزادی پنج  زندانی جرایم غیرعمد با کمک خیر نیک‌اندیش

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد استان سمنان گفت: یکی از خیران در اقدامی خیرخواهانه زمینه آزادی از زندان پنج محکوم جرایم مالی را فراهم کرد.

وی ادامه داد: این خیر نیکوکار با پرداخت ۸۳ میلیون تومان موجب آزادی پنج زندانی در زمینه محکومیت مالی، مهریه و نفقه شد.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد استان سمنان تاکید کرد: انتظار می‌رود مردم نیک‌اندیش استان در اقدام خداپسندانه، بیش از پیش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کنند.

وی اضافه کرد: مردم استان سمنان می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب های ۰۱۰۵۷۰۱۶۸۷۰۰۵ نزد بانک ملی و شماره حساب جام ۱۰-۳۲۵۱۷۸۵۹ بانک ملت به حساب ستاد دیه این استان واریز کنند.

نقیبی اظهار داشت: شهروندان می‌توانند کمک‌های خیرخواهانه خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۸۷۸۵۸۵ نزد بانک ملی نیز پرداخت کنند و در این روش نیاز به مراجعه به بانک نیست و شهروندان از خانه می‌توانند کمک کنند.

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد استان سمنان بیان کرد: رسانه با اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه نقشی مهم در جذب کمک خیران در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد دارد و انتظار می‌رود در این بخش بیش از پیش یاریگر باشد.

شما ممکن است این را هم بپسندید