درباره ما

ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند مؤسسه خیریه غیرتجاری و غیرانتفاعی

    در سال ۱۳۶۹ رئیس وقت سازمان زندانها، عبد صالح خدا شهید والامقام حاج سید اسداله لاجوردی، پس از بررسی آمار موجودی زندانیان، متوجه شدند که اسامی تعدادی از این مددجویان بصورت دائم و هر ماهه در فهرست آمار تکرار می شود.
ایشان پس از مداقّه پیرامون موضوع با این واقعیت روبرو شدند که این افراد، بدهکاران جرائم غیرعمد، نظیر جرح و یا قتل غیرعمد ناشی از تصادفات رانندگی و یا بدهکاری مالی غیرکلاهبرداری و یا بدهی بابت مهریه و نفقه می باشند، که حق النّاس بر عهده ایشان است و تا این دِین پرداخت نشود در زندان بسر خواهند برد.
این نگرش خداپسندانه و انساندوستانه شهید بزرگوار، بارقه های امید را در دل زندانیان نیازمند آبرومند بدهکار در جرائم غیرعمد ایجاد نمود و بازگشت به آغوش خانواده و اجتماع را در بین این مددجویان پر رنگ تر کرد.
از این رو در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۹ اولین جشن گلریزان برای آزادسازی این زندانیان بر پا شد و پایه های این نهاد خیریه با عنوان ستاددیه سازمان زندانها، شکل گرفت و  در سال ۱۳۷۶ با ساختار جدید، بعنوان یک مؤسسه خیریه و مردم نهاد، با هدف کمک به آزاد سازی زندانیانی که به دلیل عدم توانایی نسبت به پرداخت دین(حق الناس) در جرائم غیرعمد مانند:
۱٫  ایراد صدمه بدنی و یا قتل غیر عمد ناشی از تصادفات رانندگی
۲٫  حوادث کارگاهی
۳٫  محکومیتهای مالی نظیر مهریه معقول و نفقه .
۴٫  چکهای بلامحل غیرکلاهبرداری

در زندانها محبوس می باشند، با ثبت در اداره ثبت شرکتها، فعالیت خود را  در سراسر کشور تداوم بخشید .