امام جمعه شاهرود: از اقدامات ستاد دیه استان سمنان رضایت کامل دارم

امام جمعه شاهرود:  از اقدامات ستاد دیه استان سمنان رضایت کامل دارم / مشارکت خیرین شاهرودی در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد ستودنی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس امینی امام جمعه شاهرود در دیدار با معاون اصلاح تربیت زندان‌های استان، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان و رییس زندان شاهرود از اقدامات صورت گرفته توسط مسئولین زندانها و ستاد دیه ابراز رضایت کرد و خواستار استمرار همکاری خیرین شاهرودی با این ستاد شد.

امام جمعه شاهرود در این دیدار با اشاره به به حضور خود در سرکشی از خانواده زندانیان گفت: ما هر کمکی که از دستمان بر بیاید دریغ نخواهیم کرد، آنچنان که در امر وساطت برای اخذ رضایت از شاکیان زندانیان جرائم غیرعمد همیشه تلاش کرده ام در حد توان پیش قدم باشم.

حجت‌الاسلام امینی در ادامه با اشاره به تلاش‌های ستاد دیه استان بیان کرد: خوشبختانه ستاد دیه استان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و بنده از اقدامات ستاد دیه رضایت کامل دارم و از مدیرعامل محترم ستاد دیه تشکر می کنم، ضمن آنکه خیرین و نیکوکاران شاهرودی در همکاری با ستاد دیه استان و مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد عملکردی برجسته داشته اند و عمل آنان ستودنی است.

وی با بیان اینکه فرقی نمی کند زندانیان غیرعمدی که با کمک خیرین به آغوش خانواده باز می گردند اهل کدام نقطه از کشور باشند ابراز کرد: آنچه اهمیت دارد نفس عمل و شادمانی خانواده آنان است، ولی در هر صورت خیرین هم حق دارند مطمئن باشند که کمکهای آنان در همان مسیری که نیت داشته اند صرف شود که البته تاکنون اینچنین بوده است.

حجت الاسلام حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های استان نیز در این دیدار از آزادسازی ۳ زندانی غیرعمد شاهرودی در روز جاری توسط ستاد دیه خبر داد و گفت: با وجود اینکه ستاد مردمی دیه در مرکز استان مستقر است، اقدامات آن در شهرستانها با محوریت ائمه محترم جمعه و مشارکت معتمدین تکمیل می‌شود و اکثر زندانیانی که از طریق ستاد دیه آزاد شده اند متعلق به شهرستانها بوده‌اند، به ویژه در شهرستان شاهرود این همکاری‌ها بسیار مثبت و قابل ستایش بوده است و مددجویان زیادی از زندان شاهرود با کمکهای همشهریان نیکوکار خود به آغوش خانواده بازگشته اند.

سیدهادی نقیبی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۴۲ زندانی جرائم غیرعمد در استان از زندان‌ها آزاد شده‌اند، که ۲۴ نفر از این تعداد متعلق به زندان شاهرود بوده‌اند.

وی اضافه کرد: مجموع بدهی این ۲۴ زندانی بیش از ۳۳ میلیارد ریال بوده که یک میلیارد و سیصد میلیون ریال آن با کمک خیرین فراهم و در حدود شش میلیارد ریال از محل پرداختی ستاد دیه استان و کشور تامین شده است.، همچنین بیش از ۲۳ میلیارد ریال نیز از طریق مذاکرات مددکاران و معتمدین با شاکیان مورد رضایت قرار گرفته و مابقی از محل آورده زندانیان تامین شده است.

نقیبی با اشاره به برگزاری گلریزان آزادسازی زندانیان غیرعمد در شاهرود یادآور شد: آیین گلریزان شاهرود که با همت امام جمعه محترم این شهرستان و با مشارکت بسیار خوب خیرین شاهرودی برگزار شد، یکی از موفق ترین برنامه های برگزار شده در استان بوده که حاصل آن جمع آوری مبالغ قابل توجه و آزادسازی بیشترین تعداد زندانیان در استان بوده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ زندانی مرتکب جرائم غیرعمد در زندان شاهرود به سر می‌برند گفت: ستاد دیه استان به صورت مستمر با خیرین و دفتر امام جمعه محترم شاهرود برای کمک به زندانیان غیرعمد شاهرودی در ارتباط است و با مشارکت مستقیم معتمدین و ریش سفیدان شاهرود و میامی، اقدامات بی وقفه برای آزادسازی یکایک زندانیان غیرعمد ادامه خواهد یافت.

شما ممکن است این را هم بپسندید