آزادی ۱۴ زندانی غیرعمد سمنانی با برگزاری پویش «کشتی نجات»

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان گفت: ۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان با مشارکت خیران و نیکوکاران در قالب پویش «کشتی نجات» آزاد شدند.

سید هادی نقیبی با اعلام این خبر اظهار کرد: راه‌اندازی پویش مردمی با عنوان کشتی نجات در فضای مجازی از ابتدای محرم کلید خورد و تا اربعین حسینی ادامه داشت.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان با اشاره به مشارکت مطلوب خیران در پویش کشتی نجات برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، افزود: خیران نوع دوست با کمک‌های خود زمینه بازگشت ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد به آغوش خانواده‌ها را فراهم کردند.

وی یادآورشد: با مشارکت خیران و پیگیری‌های مددکاران زندان‌ها از مجموع ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شده در استان سمنان، ۱۲ زندانی با کمک مالی بلاعوض و ۲ زندانی با انجام مشاوره و صلح و سازش از زندان‌های استان آزاد شدند.

نقیبی مجموع بدهی زندانیان آزاد شده را ۵۴ میلیارد ریال اعلام و گفت: برای بازگرداندن این زندانیان به آغوش خانواده، ۶ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال از محل کمک خیران و از منابع ستاد دیه به شاکیان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: در جریان پویش کشتی نجات، بیش از ۲۱ میلیارد ریال از بدهی مددجویان، با تلاش و پیگیری معتمدین، مددجویان و روسای زندان‌های استان از سوی شاکیان بخشوده شده و در حدود ۱۸ میلیارد ریال نیز شامل اعسار شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان گفت: سه نفر از زندانیان آزاد شده در زندان سمنان، ۶ نفر در زندان شاهرود، ۲ نفر در زندان گرمسار و یک نفر در زندان دامغان بود.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۲ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شده در استان سمنان با کمک خیران در قالب پویش کشتی نجات، هفت نفر از آنها به دلیل جرائم مالی غیرعمد، چهار نفر به دلیل مهریه و یک نفر به دلیل نفقه در زندان بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ادامه داد: ۲ نفر از زندانیان قدیمی جرائم غیرعمد استان به برکت این پویش کشتی نجات بعد از تحمل چندین سال حبس آزاد شدند. مددجو محمد الف پس از ۱۰ سال و مددجو نورمحمد ق اهل سمنان پس از هفت سال از زندان آزاد و به آغوش جامعه بازگشت.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان با بیان اینکه با یاری الهی تلاش می‌کنیم محال‌ها را ممکن سازیم، اظهار کرد: از مردم شریف و نیکوکار استان می خواهم در حد توان خود از مشارکت در کار خیر آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد دریغ نکنند، چرا که خداوند مسیر خیر را برای کسانی که دل فرزندان این زندانیان را شاد می کنند، هموار می‌کند.

شما ممکن است این را هم بپسندید