برگزاری جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در شاهرود

در جشن گلریزان شهرستان شاهرود، خیرین شاهرودی بیش از شش میلیارد ریال جهت کمک به آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد تعهد کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان سمنان، شب گذشته مصادف با بیست و هشتم ماه مبارک رمضان، مراسم جشن گلریزان در راستای کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد و مالی در دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد.

در این آئین حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود با بیان اینکه ماندن زندانیان جرایم غیرعمد در زندان، خانواده آنان را در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار می‌دهد خاطرنشان کرد: این آسیب‌ها نه تنها در کمین خانواده زندانیان است بلکه جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

حجت الاسلام امینی با اشاره شرایط شیوع کرونا و تعویق مراسم جشن گلریزان گفت: با توجه به بهبود نسبی شرایط، شب‌های پایانی ماه مبارک رمضان را برای این امر خیر مغتم شمردیم تا در حضور با حضور خیرین عزیز شاهرودی باشیم.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان نیز در این مراسم، نحوه آزادسازی زندانیان غیرعمد با وجوه اهدایی را بسیار دقیق عنوان کرد و گفت: همکاران ما در مددکاری زندان‌ها و ستاد دیه استان با تحقیق و بررسی دقیق شرایط زندانیان بدهکار، پس از آنکه از اعسار و ناتوانی مالی آنها اطمینان پیدا کنند، مبالغ اهدایی نیکوکاران را برای پرداخت بخشی از بدهی مددجویان اختصاص داده و مابقی را با اخذ رضایت شکات حل و فصل می‌کنند.

امید کهربایی با اشاره به تلاش مددکاران برای رضایت شاکیان ابراز کرد: همکاران ما هیچگاه شاکیان را برای اخذ رضایت تحت فشار قرار نمی‌دهد و پس از اخذ رضایت قلبی، این عزیزان با رغبت در جمع خیران کمک کننده قرار می‌گیرند.

وی همچنین بر نقش مهم وقف در حمایت و کمک رسانی به زندانیان و خانواده آنان تاکید کرد و خواستار مشارکت خیرین و واقفین استان از طریق وقف ساختمان‌های تجاری یا مسکونی به منظور اختصاص عایدات آن در جهت تقویت مالی ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان شد.

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان سمنان در این مراسم گفت: در سال گذشته خیرین شاهرودی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای آزادسازی زندانیان کمک کردند که با احتساب کمک ستاد دیه، مجموعا بیش از ششصد میلیون تومان برای آزادسازی ۲۵ زندانی غیرعمد شهرستان شاهرود اختصاص داده شد.

سیدهادی نقیبی تعداد زندانیان جرائم غیرعمد شاهرود را ۱۴ نفر عنوان کرد و گفت: این زندانیان مجموعا در حدود چهار میلیارد تومان بدهی دارند که البته از طریق مذاکره با شاکیان و مداخله آنان در این امر خیر، تلاش می‌کنیم تا با کمترین مبلغ ممکن آنان را با کمک خیرین شهرستان به آغوش خانواده‌های خود بازگردانیم.

در ادامه این مراسم خیرین و نیکوکاران حاضر در مراسم، مبالغ تعهد خود برای کمک به آزادسازی زندانیان غیرعمد را اعلام کردند.

مدیرکل زندان‌های استان سمنان در پایان این مراسم اعلام کرد: وجوهات تعهدی خیرین و نیکوکاران شهرستان‌های شاهرود و میامی در این مراسم در مجموع بیش از شش میلیارد ریال می‌باشد که این مبلغ پس از اهدا از سوی خیرین، صرف آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد در زندان شاهرود خواهد شد.

در این مراسم حجت‌ الاسلام امینی امام جمعه، جلالی فرماندار شاهرود، پارسافر دادستان شاهرود، کهربایی مدیرکل زندان‌های استان، نقیبی مدیرنمایندگی ستاد دیه استان، نماینده اعضای شورای شهر شاهرود، جمعی از مسئولین ادارات، کسبه و تجار و خیرین و نیکوکاران شاهرود شرکت داشتند.

شما ممکن است این را هم بپسندید