نیکوکاران سمنانی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بیش از سه میلیارد ریال کمک کردند

خیرین سمنانی در جشن گلریزان سمنان، بیش از سه میلیارد ریال جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان سمنان، امام جمعه موقت سمنان در این مراسم که دیشب در سمنان برگزار شد، با بیان اینکه امشب با کمک‌های شما دل‌های بسیاری شاد می‌گردد اظهار داشت: بنا به فرمایش حضرت علی (ع) هر کس دل مؤمنی را شاد کند و کاری کند که در قلبش سرور ایجاد شود، مانند این است که ما اهل بیت را خوشحال کرده است و کسی که ما را شاد کند، مانند این است که پیغمبر را خوشحال کرده و کسی که پیغمبر را شادمان کند، خداوند متعال را خوشحال کرده است و کسی که خدا را خوشحال کند، بر خدا حق است که شما را خوشحال کند و در بهشتش اسکان دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبدوس افزود: این فرموده امیر مؤمنان نشان دهنده جایگاه والای شما خیرین عزیز است و اینکه کار بزرگی که شما می‌کنید در واقع مسبب این شده‌اید که خداوند متعال شما را شادمان کند و چه سعادتی از این بالاتر وجود دارد.

وی با بیان اینکه شما امشب اینجا آمده اید که بهشت را برای خود بخرید خاطرنشان کرد: با کمک شما نیکوکاران عزیز در این ماه مبارک و انشاءالله تلاشی که در راه اخذ رضایت شکات زندانیان جرایم غیرعمد گرفتار در زندان می‌کنید، زمینه شادمانی همنوعان خود و اهل بیت و پیامبر و خداوند و در نتیجه سرور و شادمانی خود و خانواده‌تان را فراهم آورید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز در بخشی از این مراسم با تشکر از خیرین و برگزارکنندگان گلریزان اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌های دین و مذهب ما مشارکت در مسئولیت‌های اجتماعی است و بر همین اساس از مردم فهیم و اخلاق‌مدار و نوع‌دوست سمنان انتظار می‌رود که امسال نیز مانند سال‌های گذشته و حتی بیش از پیش در این جشن گلریزان کمک کنند.

حیدر آسیابی با اشاره به اهمیت بحث مشارکت اجتماعی و کمک به همنوع، نقش سازمان‌های مردم‌نهاد را مهم دانست و گفت: نقش سمن‌ها در قانون پیش‌بینی شده و خوشبختانه در استان سمنان بسیار خوب شکل گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است ابراز کرد: متاسفانه این آسیب‌ها برای خانواده‌هایی که سرپرست یا عضو دیگری از خانواده‌شان در زندان به سر می‌برد بسیار مخرب‌تر است.

دادستان مرکز استان افزود: واقعیت این است که خانواده‌هایی که قربانیان غیرمستقیم اتفاقاتی هستند که منجر به زندانی شدن یکی از عزیزانشان شده، نه تنها از نظر مالی در مضیقه‌اند بلکه از نظر عاطفی نیز تحت فشار می‌باشند.

آسیابی با ذکر این نکته که بحث مالی کمک‌های شما خیرین گرامی، جنبه مستقیم کمک محسوب می‌شود عنوان داشت: جنبه غیرمستقیم کمک‌های شما برطرف نمودن خلاءهای عاطفی و روحی خانواده زندانیان می‌باشد که بسیار باارزش‌تر و مؤثرتر از جنبه مالی آن است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به وجود ۱۱۴ زندانی غیرعمد مشمول کمک در زندانهای استان سمنان با بدهی بالای ۷ میلیارد تومان خاطرنشان کرد: انشاءلله با برگزاری ۴ جشن گلریزان در شهرستان‌های شاهرود، سمنان، گرمسار و دامغان، بخشی از بدهی و دیه این عزیزان که تعداد آنان از سال گذشته بیشتر می‌باشد فراهم شود.

وی خاطرشان کرد: برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد علاوه بر کمک‌های شما خیرین عزیز، اقدامات دیگری نیز صورت می‌گیرد، به عنوان مثال برای آزادسازی ۶۸ زندانی غیرعمد با بدهی بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال در سال گذشته، در نتیجه تلاش مسئولان زندان‌ها و دادگستری، شکات از بیش از ۱۳ میلیارد ریال آن گذشت کردند و بخشی نیز با آورده مددجویان و کمک مستقیم ستاد دیه تامین گردید.

در بخش دیگری از مراسم جشن گلریزان، عباس کشانی مدیر امور استان‌های ستاد دیه کشور با بیان اینکه برای مسائل مهمی مانند ازدواج، مهریه، نفقه، دریافت وام‌های بی‌مورد و صدور چک نیاز به آموزش جامعه می‌باشد ابراز کرد: متاسفانه تعداد زیادی از زندانیان در سطح کشور، افرادی هستند که به دلیل ناآگاهی از مسائل مالی ضمانت‌های بانکی نابجا کرده‌اند و یا به دلایل مشکلات خانوادگی مانند بدهی مهریه و نفقه باعث گرفتاری خود و ایجاد مشکل برای عزیزانشان شده‌اند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با آموزش بیشتر و فرهنگ‌سازی در کشور، این مسائل حل شود و بخش قابل توجهی از آمار زندانیان جرائم غیرعمد کشور کاسته شود.

در پایان این مراسم مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان اعلام کرد: در جشن گلریزان امسال، خیرین سمنانی جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، سه میلیارد و یکصد و سی و نه میلیون و یکصد هزار ریال کمک نموده‌اند.

سیدهادی نقیبی افزود: امیدوارم با کمکهایی که خیرین و نیز نهادهای دولتی و خصوصی در جشن گلریزان امسال تعهد کرده‌اند، امکان آزادسازی حداکثر زندانیان نیازمند از زندان فراهم گردد تا شاهد بازگشت آنان به کانون گرم خانواده‌شان باشیم.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام عبدوس امام جمعه موقت سمنان، آسیابی دادستان مرکز استان، عباسعلی عرب مدیر کل زندانهای استان، کشانی مدیر امور استان‌های ستاد دیه کشور و برخی از مدیران کل و مسئولین دستگاه‌های دولتی و جمعی از خیرین و نیکوکاران برگزار شد.

گفتنی است، جشن گلریزان شهرستان شاهرود، یک شب زودتر در تاریخ نهم خرداد برگزار شد و خیرین شاهرودی بیش از یک  میلیارد و دویست  میلیون ریال کمک کردند. جشن گلریزان در گرمسار و دامغان به ترتیب در بیستم و بیست و دوم خرداد برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدوس امام جمعه موقت سمنان

حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان

عباس کشانی مدیر امور استان‌های ستاد دیه کشور

سیدهادی نقیبی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سمنان

احسانی مجری مراسم

 

شما ممکن است این را هم بپسندید